nasmail 1.3 - en to pl translation catalogue (851 entries)

en: Address Book
pl: Książka adresowa

en: Name
pl: Nazwa

en: Info
pl: Opis

en: Source
pl: Żródło

en: To
pl: Do

en: Cc
pl: Kopia

en: Bcc
pl: Ukryta kopia

en: Search for
pl: Szukaj

en: in
pl: w

en: All address books
pl: Wszystkie książki adresowe

note: search one folder option must have search terms to search
en: Search
pl: Szukaj

en: List all
pl: Wypisz wszystkie

en: Close
pl: Zamknij

en: Please enter search criteria
pl: Proszę wprowadzić kryteria wyszukiwania

en: Unable to list addresses from %s
pl: Nie można wypisać adresów z %s

en: Unable to list addresses
pl: Nie można wypisać adresów

en: Your search failed with the following error(s)
pl: Poszukiwanie nie powiodło się z powodu następujących błędów

en: No persons matching your search were found
pl: Nie znaleziono żadnej osoby

en: No personal address book is defined. Contact administrator.
pl: Osobista książka adresowa nie została zdefiniowana. Skontaktuj się z administratorem.

en: You can only edit one address at the time
pl: W danym momencie można edytować tylko jeden adres

en: Update address
pl: Uaktualnij adres

note: * * $editaddr is set, but $sel (address selection in address listing) * and $_POST['doedit'] (address edit form) are not set. * Assume that user clicked on "Edit address" without selecting any address.
en: Please select address that you want to edit
pl: Proszę wybrać adres do edycji

en: Edit
pl: Edycja

en: Delete
pl: Usuń

en: Nickname
pl: Pseudo

en: Add to address book
pl: Dodaj do książki adresowej

en: Add address
pl: Dodaj adres

note: * * To translators: %s is for author's name
en: %s wrote:
pl: %s napisał(a):

note: * * To translators: *  first %s is for date string, second %s is for author's name. Date uses *  formating from "D, F j, Y g:i a" and "D, F j, Y H:i" translations. * Example string: *  "On Sat, December 24, 2004 23:59, Santa wrote:" * If you have to put author's name in front of date string, check c
en: On %s, %s wrote:
pl: Dnia %s, %s napisał(a):

en: Subject
pl: Temat

en: From
pl: Od

en: Date
pl: Data

en: Original Message
pl: Wiadomość oryginalna

en: Return
pl: Powrót

en: Could not move/copy file. File not attached
pl: Nie można przenieść/skopiować pliku. Plik nie został dołączony

en: Address Book Search
pl: Przeszukiwanie książki adresowej

en: Draft Saved
pl: Wersję roboczą e-maila zapisano

en: Your Message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: From:
pl: Od:

en: To:
pl: Do:

en: Cc:
pl: Kopia:

en: Bcc:
pl: Ukryta kopia:

en: Subject:
pl: Temat:

en: Send
pl: Wyślij

en: Attach:
pl: Załącz:

en: Add
pl: Dodaj

en: Delete selected attachments
pl: Usuń zaznaczone załączniki

en: Because PHP file uploads are turned off, you can not attach files to this message. Please see your system administrator for details.
pl: Nie można załączyć pliku, albowiem w PHP wyłączono opcję upload. Skontaktuj się z administratorem serwera.

en: Priority
pl: Priorytet

en: High
pl: Wysoki

en: Normal
pl: Normalny

en: Low
pl: Niski

en: Receipt
pl: Potwierdzenie

en: On Read
pl: o przeczytaniu

en: On Delivery
pl: o dostarczeniu

en: Signature
pl: Podpis

en: Addresses
pl: Adresy

en: Save Draft
pl: Zapisz wersję roboczą

en: You have not filled in the "To:" field.
pl: Nie wypełniono pola "Do:".

en: Error: Draft folder %s does not exist.
pl: Błąd: Folder %s wiadomości w wersjach roboczych nie istnieje.

en: Server replied:
pl: Odpowiedź serwera:

en: Illegal folder name. Please select a different name.
pl: Nieprawidłowa nazwa folderu - wybierz inną nazwę.

en: Click here to go back
pl: Kliknij tutaj, aby powrócić

en: You have not selected a folder to delete. Please do so.
pl: Nie wybrano folderu do usunięcia - wybierz odpowiedni folder.

en: Delete Folder
pl: Usuń folder

en: Are you sure you want to delete %s?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć folder %s?

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Folder name
pl: Nazwa folderu

en: Subscription
pl: Udostępnienie

en: Folders
pl: Foldery

en: Folder subscriptions updated.
pl: Wybór folderów, które mają być widoczne został zaktualizowany.

en: Deleted folder successfully.
pl: Folder usunięto.

en: Created folder successfully.
pl: Folder utworzono.

en: Renamed successfully.
pl: Nazwę zmieniono.

en: Subscription Unsuccessful - Folder does not exist.
pl: Udostępnienie nieudane - folder nie istnieje.

en: refresh folder list
pl: Odśwież listę folderów

en: Create Folder
pl: Utwórz folder

en: as a subfolder of
pl: jako podfolder wybranego folderu

en: None
pl: nie wybrano

en: Let this folder contain subfolders
pl: z możliwością tworzenia podfolderów

en: Create
pl: Utwórz

en: Rename a Folder
pl: Zmień nazwę folderu

en: Select a folder
pl: wybierz folder

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: No folders found
pl: Nie znaleziono folderów

en: Update
pl: Aktualizacja

en: You have not selected a folder to rename. Please do so.
pl: Nie wybrano foldera do zmiany nazwy - wybierz odpowiedni folder.

en: Rename a folder
pl: Zmień nazwę folderu

en: New name:
pl: Nowa nazwa:

en: Submit
pl: Wyślij

en: Cancel
pl: Anuluj

en: ERROR: Help files are not in the right format!
pl: BŁĄD: Pliki pomocy są w niewłaściwym formacie!

en: Help
pl: Pomoc

en: Help is not available. Please contact your system administrator for assistance.
pl: Pomoc nie jest dostępna. Wsparcie możesz uzyskać od administratora systemu.

en: This chapter is not available in the selected language. It will be displayed in English instead.
pl: Niniejszy opis nie jest dostępny w wybranym języku. Zostanie on wyświetlony w języku angielskim.

note: If English can't be found, the chapter went MIA.
en: This chapter is missing
pl: Brak opisu

note: If the help file went MIA, display an error message.
en: For some reason, chapter %s is not available.
pl: Z nieznanego powodu opis %s nie jest dostępny.

en: Table of Contents
pl: Spis treści

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next
pl: Następny

en: Top
pl: W górę

note: end globals
en: Viewing an image attachment
pl: Podgląd załącznika graficznego

en: Download this as a file
pl: Pobierz jako plik

en: Purge
pl: Wyczyść

en: Last Refresh
pl: Ostatnie odświeżenie

en: Check mail
pl: Sprawdź pocztę

note: start html
en: ERROR
pl: BŁĄD

note: set title and message
en: Detected active webmail session
pl: Wykryto aktywną sesję poczty przez www.

en: This webmail interface does not support multiple sessions. Please confirm that you want to start a new webmail session.
pl: Niniejsza wersja interfejsu nie wspiera jednoczesnych sesji. Proszę potwierdzić, że chcesz rozpocząć nową sesję poczty przez www.

en: Confirm login
pl: Potwierdź login

en: Login
pl: Logowanie

en: %s Logo
pl: Logo %s

en: NaSMail version %s
pl: NaSMail wersja %s

en: %s Login
pl: Logowanie do %s

en: Name:
pl: Użytkownik:

en: Password:
pl: Hasło:

en: No messages were selected.
pl: Nie zaznaczono żadnych wiadomości.

en: Options
pl: Opcje

en: Message Highlighting
pl: Wyróżnianie wiadomości

en: New
pl: Nowa reguła

en: Done
pl: Zrobione

en: To or Cc
pl: Do lub Kopia

en: subject
pl: Temat

en: Up
pl: w górę

en: Down
pl: w dół

en: No highlighting is defined
pl: Nie zdefiniowano reguł wyróżniania

en: Identifying name
pl: Identyfikator reguły

en: Color
pl: Kolor

en: Dark Blue
pl: Ciemnoniebieski

en: Dark Green
pl: Ciemnozielony

en: Dark Yellow
pl: Ciemnożółty

en: Dark Cyan
pl: Ciemny cynober

en: Dark Magenta
pl: Ciemny karmazynowy

en: Light Blue
pl: Jasnoniebieski

en: Light Green
pl: Jasnozielony

en: Light Yellow
pl: Jasnożółty

en: Light Cyan
pl: Jasny cynober

en: Light Magenta
pl: Jasny karmazynowy

en: Dark Gray
pl: Ciemnoszary

en: Medium Gray
pl: Szary

en: Light Gray
pl: Jasnoszary

en: White
pl: Biały

en: Other:
pl: Inny:

en: Ex: 63aa7f
pl: Np.: 63aa7f

en: Matches
pl: Pasuje do

en: Full Name
pl: Imię i nazwisko

en: E-Mail Address
pl: Adres e-mail

en: Reply To
pl: Adres zwrotny

en: Save / Update
pl: Zapisz / Aktualizuj

en: Make Default
pl: Ustaw jako domyślną

en: Move Up
pl: Do góry

en: Editing identities is disabled.
pl: Edycja tożsamości jest wyłączona.

en: Advanced Identities
pl: Tożsamości - zaawansowane

en: Default Identity
pl: Tożsamość domyślna

en: Alternate Identity %d
pl: Zmień tożsamość %d

en: Add a New Identity
pl: Dodaj nową tożsamość

en: Index Order
pl: Układ kolumn

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: Flags
pl: Znaczniki

en: Size
pl: Rozmiar

en: The index order is the order that the columns are arranged in the message index. You can add, remove, and move columns around to customize them to fit your needs.
pl: Układ kolumn to kolejność, w jakiej będą wyświetlane poszczególne kolumny spisu wiadomości. Możesz dodawać, usuwać i przenosić kolumny, aby dostosować spis do potrzeb.

en: up
pl: do góry

en: down
pl: w dół

en: remove
pl: usuń

en: Return to options page
pl: Powrót do strony opcji

en: Personal Information
pl: Dane użytkownika

en: Display Preferences
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Message Composition
pl: Tworzenie wiadomości

en: Folder Preferences
pl: Ustawienia folderów

en: Error(s) occurred while saving your options
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania opcji

en: Some of your preference changes were not applied.
pl: Niektóre zmiany ustawień nie zostały dokonane.

note: Display a message indicating a successful save.
en: Successfully Saved Options
pl: Zmiany ustawień zostały zapisane

en: Refresh Page
pl: Odśwież stronę

en: Refresh Folder List
pl: Odśwież listę folderów

en: This contains personal information about yourself such as your name, your email address, etc.
pl: Zawiera informacje, jak nazwisko, imię, adres e-mail itp.

en: Control the behaviour and layout of writing new mail messages, replying to and forwarding messages.
pl: Śledzenie zachowania i układu przy tworzeniu nowego emaila, odpowiadaniu i przekazywaniu wiadomości.

en: Based upon given criteria, incoming messages can have different background colors in the message list. This helps to easily distinguish who the messages are from, especially for mailing lists.
pl: Zgodnie ze zdefiniowanymi tu regułami, w spisie wiadomości mogą występować różne kolory tła. Pomaga to ocenić na pierwszy rzut oka, skąd pochodzi dana wiadomość (np. w wypadku list dyskusyjnych).

en: These settings change the way your folders are displayed and manipulated.
pl: Te ustawienia zmieniają sposób, w jaki foldery są wyświetlane i obsługiwane.

en: The order of the message index can be rearranged and changed to contain the headers in any order you want.
pl: Układ kolumn spisu wiadomości może być zmieniany tak, aby zawierał te części nagłówka wiadomości, które są potrzebne, w odpowiadającej kolejności.

en: Message not printable
pl: Wiadomość nie nadaje się do wydruku

en: Attachments:
pl: Załączniki:

note: FIXME: check use of these two translations
en: Unknown sender
pl: Nieznany nadawca

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Type:
pl: Typ:

en: Invalid URL
pl: Nieprawidłowy adres URL

note: end globals
en: Printer Friendly
pl: Wersja do wydruku

en: Print
pl: Drukuj

en: View Printable Version
pl: Podgląd wesji do wydruku

en: Read:
pl: Przeczytano:

en: Your message
pl: Twoja wiadomość

en: Sent
pl: Wysłano

en: Was displayed on %s
pl: Została wyświetlona na %s

en: less
pl: mniej

en: more
pl: więcej

en: Mailer
pl: Program pocztowy

en: Read receipt
pl: Przeczytaj potwierdzenie

en: sent
pl: wysłane

en: requested
pl: żądane

en: The message sender has requested a response to indicate that you have read this message. Would you like to send a receipt?
pl: Nadawca zażądał potwierdzenia, że przeczytałeś tą wiadomość. Czy chcesz teraz wysłać potwierdzenie?

en: Send read receipt now
pl: Wyślij potwierdzenie w tej chwili

en: Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Message List
pl: Lista wiadomości

en: Resume Draft
pl: Edytuj wersję roboczą

en: Edit Message as New
pl: Edytuj wiadomość jako nową

en: View Message
pl: Podgląd wiadomości

en: Forward
pl: Prześlij dalej

en: Forward as Attachment
pl: Prześlij dalej w załączniku

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Reply All
pl: Odpowiedz wszystkim

en: View Full Header
pl: Pokaż cały nagłówek

en: Attachments
pl: Załączniki

en: This webmail interface does not support multiple sessions.
pl: Niniejsza wersja interfejsu nie wspiera jednoczesnych sesji.

en: You must be logged in to access this page.
pl: Musisz być zalogowany, by mieć dostęp do tej strony.

en: Draft Email Saved
pl: Wersję roboczą e-maila zapisano

en: Saved Searches
pl: Zapisane do wyszukiwania

en: edit
pl: edycja

en: search
pl: szukaj

en: delete
pl: usuń

en: Recent Searches
pl: Ostatnie wyszukiwania

en: save
pl: zapisz

en: forget
pl: anuluj (zapomnij)

en: Current Search
pl: Bieżące wyszukiwanie

en: All Folders
pl: Wszystkie foldery

en: Body
pl: Treść

en: Everywhere
pl: Wszędzie

en: No Messages Found
pl: Nie znaleziono żadnych wiadomości

en: Please enter something to search for
pl: Proszę wprowadzić tekst do wyszukiwania

note: set title and message
en: Leaving webmail interface
pl: Wyjścze z interfesju poczty przez www

en: Please confirm that you want to leave this webmail interface.
pl: Proszę potwierdzić, że chcesz opuścić ten interfejs poczty przez www.

en: Confirm signout
pl: Potwierdź wylogowanie

en: Signout
pl: Wylogowanie

en: Sign Out
pl: Kliknij tutaj, aby się wylogować

en: You have been successfully signed out.
pl: Zostałeś pomyślnie wylogowany.

en: Click here to log back in.
pl: Kliknij tutaj, aby zalogować się ponownie.

en: Viewing a Business Card
pl: Podgląd wizytówki

en: vCard Version %s is not supported. Some information might not be converted correctly.
pl: vCard w wersji %s nie jest wspierana. Niektóre informacje mogą być przekonwertowane niepoprawnie.

en: Title
pl: Tytuł

en: Web Page
pl: Witryna www

en: Organization / Department
pl: Organizacja, wydział

en: Address
pl: Adres

en: Work Phone
pl: Telefon służbowy

en: Home Phone
pl: Telefon domowy

en: Cellular Phone
pl: Telefon komórkowy

en: Fax
pl: Faks

en: Note
pl: Notatka

en: Additional info
pl: Opis dodatkowy

en: Title &amp; Org. / Dept.
pl: Tytuł, organizacja, wydział

en: Viewing Full Header
pl: Podgląd całego nagłówka

en: Viewing a text attachment
pl: Podgląd załącznika tekstowego

en: Hide Unsafe Images
pl: Ukryj niebezpieczne obrazy

en: View Unsafe Images
pl: Podgląd niebezpiecznych obrazów

note: i18n: tags are used to insert html formating elements. don't rearrange them or keep first-second and third-forth tags together.
en: If you can see this text, your browser does not support html frames. If you want to use interface without frames support, check %sinterface startup page%s or %sfolder tree%s links.
pl: Jeśli widzisz ten tekst, to oznacza, że Twoja przeglądarka nie wspiera ramek html. Jeśli chcesz używać interfejsu bez ramek, to sprawdź %sinterface startup page%s lub linki %sfolder tree%s.

en: Personal address book
pl: Osobista książka adresowa

note: same error also in db_prefs.php same error also in abook_database.php
en: Could not include PEAR database functions required for the database backend.
pl: Nie można włączyć funkcji PEAR wymaganych przez bazę danych.

en: Is PEAR installed, and is the include path set correctly to find %s?
pl: Czy PEAR jest zainstalowany i ścieżna include path ustawiona jest poprawnie, aby znaleźć %s?

en: Please contact your system administrator and report this error.
pl: Skontaktuj się z administratorem i zgłoś mu ten błąd.

en: Database error: %s
pl: Błąd bazy danych: %s

en: Address book is read-only
pl: Książka adresowa jest tylko do odczytu

note: i18n: don't use html formating in translation
en: User "%s" already exists
pl: Użytkownik "%s" już istnieje

note: i18n: don't use html formating in translation
en: User "%s" does not exist
pl: Użytkownik "%s" nie istnieje

en: User '%s' already exist.
pl: Użytkownik '%s' już istnieje.

en: PHP install does not have LDAP support.
pl: Instalacja PHP nie wspiera LDAP.

note: Fail
en: Write to address book failed
pl: Zapis do książki adresowej nie powiódł się

en: Removing entry from address book failed
pl: Usunięcie zapis w książce adresowej nie powiódło się

en: LDAP rename is not supported by used protocol version
pl: Zmiana nazwy nie jest wspierana przez użytą wersję protokołu LDAP

en: LDAP rename is not supported by used LDAP library. You can't change nickname
pl: Zmiana nazwy nie jest wspierana przez użytą wersję biblioteki LDAP. Nie można zmienić nicku.

en: LDAP rename failed
pl: Zmiana nazwy w LDAP nie powiodła się

en: Unable to remove some field values
pl: Nie można usunąć niektórych wartości w polach

note: Search failure
en: Can't find unique user's dn.
pl: Nie można znaleźć unikalnych identyfikatorów dn użytkowników.

en: Can't find unique user's dn. No such user.
pl: Nie można znaleźć unikalnego identyfikatora dn użytkownika. Nie ma takiego użytkownika.

en: Multiple userid matches found.
pl: Znaleziono dopasowanie userid do wielu użytkowników.

note: ldap_get_dn() returned error. Suppress ldap_get_dn() warnings
en: Can't find unique user's dn. ldap_get_dn error.
pl: Nie można znależć unikalnego dn użytkownika. Błąd ldap_get_dn.

en: Can't find unique entry.
pl: Nie można znaleźć unikalnego wejścia.

en: Address book is read-only. Unique ID is not set.
pl: Książka adresowa tylko-do-odczytu. Unikalny ID nie jest przypisany.

en: Unable to rename user "%s" to "%s"
pl: Nie można zmienić nazwy użytkownika z "%s" na "%s"

en: Not a file name
pl: To nie jest nazwa pliku

en: No such file or directory
pl: Nie ma takiego pliku lub katalogu

en: Open failed
pl: Otwarcie nieudane

en: Write failed
pl: Zapis nie powiódł się

en: Unable to update
pl: Nie można dokonać aktualizacji

en: Address book is corrupted. Required fields are missing.
pl: Książka adresowa jest zniszczona. Brak wymaganych pól.

en: Address book entry is too big
pl: Zawartość książki adresowej jest przepełniona

en: Could not lock datafile
pl: Nie można zablokować pliku z danymi

en: Error initializing address book database.
pl: Błąd podczas inicjalizacji bazy danych książki adresowej.

en: Error opening file %s
pl: Błąd podczas otwierania pliku %s

en: Global address book
pl: Ogólna książka adresowa

en: Error initializing global address book.
pl: Błąd podczas inicjalizacji ogólnej książki adresowej.

en: Error initializing LDAP server %s:
pl: Błąd podczas inicjalizacji serwera LDAP %s:

en: Click here to change the sorting of the address list
pl: Kliknij tutaj, aby zmienić sortowanie listy adresów

en: Must be unique
pl: (musi być unikalne)

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Add to:
pl: Dodaj do:

en: All
pl: Wszystkie

en: Use Addresses
pl: Użyj adresów

en: Paginate
pl: Wyświetlaj stronami

en: Show All
pl: Wyświetl wszystkie

en: Toggle All
pl: Przełącz wszystkie

en: Unselect All
pl: Odznacz wszystkie

en: Select All
pl: Zaznacz wszystkie

en: Invalid input data
pl: Niewłaściwe dane wejściowe

en: Name is missing
pl: Brakuje nazwiska lub imienia

en: E-mail address is missing
pl: Brakuje adresu e-mail

en: Nickname contains illegal characters
pl: Pseudo zawiera niewłaściwe znaki

note: * * i18n: allows to control fullname layout in address book listing * first %s is for first name, second %s is for last name. * Translate it to '%2$s %1$s', if surname must be displayed first in your language. * Please note that variables can be set to empty string and extra formating * (for example
en: %s %s
pl: %s na %s

note: The link that we created needs a name.
en: View
pl: Pokaż

en: View Business Card
pl: Podgląd wizytówki

en: Sunday
pl: Niedziela

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Wednesday
pl: Środa

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Friday
pl: Piątek

en: Saturday
pl: Sobota

en: Sun
pl: N

en: Mon
pl: Pn

en: Tue
pl: Wt

en: Wed
pl: Śr

en: Thu
pl: Cz

en: Fri
pl: Pt

en: Sat
pl: So

en: January
pl: Stycznia

en: February
pl: Lutego

en: March
pl: Marca

en: April
pl: Kwietnia

en: May
pl: Maja

en: June
pl: Czerwca

en: July
pl: Lipca

en: August
pl: Sierpnia

en: September
pl: Września

en: October
pl: Października

en: November
pl: Listopada

en: December
pl: Grudnia

en: Jan
pl: Sty

en: Feb
pl: Lut

en: Apr
pl: Kwi

note: short form of May
en: Ma&#121;
pl: Maj

en: Jun
pl: Cze

en: Jul
pl: Lip

en: Aug
pl: Sie

en: Sep
pl: Wrz

en: Oct
pl: Paź

en: Nov
pl: Lis

en: Dec
pl: Gru

en: D, F j, Y g:i a
pl: j F Y, g:i a, D

en: D, F j, Y H:i
pl: j F Y, H:i, D

note: before this week
en: M j, Y
pl: j M Y

en: D, g:i a
pl: g:i a, D

en: D, H:i
pl: H:i, D

en: Preference database error (%s). Exiting abnormally
pl: Błąd w bazie ustawień (%s). Przerwano z powodu nieprawidłowości

en: Click here to return to %s
pl: Kliknij tutaj, aby wrócić do %s

en: Go to the login page
pl: Przejdź do strony logowania

en: Preference file, %s, does not exist. Log out, and log back in to create a default preference file.
pl: Plik ustawień %s nie istnieje. Wyloguj się i zaloguj ponownie, aby utworzyć domyślny plik ustawień.

en: Preference file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
pl: Nie można otworzyć pliku ustawień %s. Skontaktuj się w tej sprawie z administratorem.

en: Preference file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
pl: Nie można zapisać pliku ustawień %s. Skontaktuj się w tej sprawie z administratorem.

en: Preference file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
pl: Błąd kopiowania pliku ustawień %s z pliku tymczasowego %s. Skontaktuj się w tej sprawie z administratorem.

note: Otherwise, report an error.
en: Error opening %s
pl: Nieudana próba odtwarcia pliku %s

en: Default preference file not found or not readable!
pl: Domyślny plik ustawień nie został znaleziony albo jest nieczytelny!

en: Could not create initial preference file!
pl: Próba utworzenia pliku ustawień nie powiodła się!

en: %s should be writable by user %s
pl: Błąd praw dostępu do pliku %s; użytkownik %s powinien mieć prawa zapisu

en: Signature is too big.
pl: Podpis jest za długi.

en: Signature file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
pl: Nie można otworzyć pliku podpisu %s. Skontaktuj się w tej sprawie z administratorem.

en: Signature file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
pl: Nie można zapisać pliku podpisu %s. Skontaktuj się w tej sprawie z administratorem.

en: Signature file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
pl: Nie można skopiować pliku podpisu %s z tymczasowego pliku %s. Skontaktuj się w tej sprawie z administratorem.

en: sec_remove_eng.png
pl: sec_remove_pl.png

en: This external link will open in a new window
pl: Ten zewnętrzny odnośnik otworzy się w nowym oknie

en: English
pl: angielski

en: Arabic
pl: arabski

en: Bulgarian
pl: bułgarski

en: Czech
pl: czeski

en: Welsh
pl: walijski

en: Danish
pl: duński

en: German
pl: niemiecki

en: Greek
pl: grecki

en: Spanish
pl: hiszpański

en: Finnish
pl: fiński

en: French
pl: francuski

en: Croatian
pl: chorwacki

en: Hungarian
pl: węgierski

en: Icelandic
pl: islandzki

en: Italian
pl: włoski

en: Japanese
pl: japoński

en: Korean
pl: koreański

en: Latin
pl: łaciński

en: Lithuanian
pl: litewski

en: Dutch
pl: holenderski

en: Norwegian
pl: norweski

en: Polish
pl: polski

en: Portuguese
pl: portugalski

en: Romanian
pl: rumuński

en: Russian
pl: rosyjski

en: Slovenian
pl: słowacki

en: Serbian
pl: serbski

en: Swedish
pl: szwedzki

note: the most widely-spoken of the Philippine languages
en: Tagalog
pl: tagalog

en: Turkish
pl: turecki

en: Chinese
pl: chiński

en: ERROR: No available IMAP stream.
pl: BŁĄD: Potok IMAP nieosiągalny.

en: ERROR: Connection dropped by IMAP server.
pl: BŁĄD: Połączenie pominięte przez serwer IMAP.

en: ERROR: Could not complete request.
pl: BŁĄD: Nie można wykonać polecenia.

en: Query:
pl: Zapytanie:

en: Reason Given:
pl: Podano powód:

en: ERROR: Bad or malformed request.
pl: BŁĄD: Nieprawidłowe polecenie.

en: Server responded:
pl: Serwer odpowiedział:

en: ERROR: IMAP server closed the connection.
pl: BŁĄD: Serwer IMAP zamknął połączenie.

en: ERROR: Unknown IMAP response.
pl: BŁĄD: Nieznana odpowiedź IMAP.

note: imap server does not declare starttls support starttls command failed * * stream_socket_enable_crypto() call failed. Possible issues: * - broken ssl certificate (uw drops connection, error is in syslog mail facility) * - some ssl error (can reproduce with STREAM_CRYPTO_METHOD_SSLv3_CLIENT, PHP E_WAR
en: Error connecting to IMAP server: %s.
pl: Błąd połączenia z serwerem IMAP: %s.

en: TLS is enabled, but this version of PHP does not support TLS sockets, or is missing the openssl extension.
pl: TLS jest włączone, ale używana wersja PHP nie wspiera gniazd TLS albo brak rozszerzenia openssl.

en: IMAP STARTTLS is enabled, but used IMAP server does not support STARTTLS.
pl: IMAP STARTTLS jest włączone, ale używany serwer IMAP nie wspiera STARTTLS.

note: * * stream_socket_enable_crypto() call failed.
en: Unable to start TLS.
pl: Nie można rozpocząć TLS.

en: IMAP STARTTLS is enabled, but used PHP version does not support functions that allow to enable encryption on open socket.
pl: IMAP STARTTLS jest włączone, ale używana wersja PHP nie wspiera funkcji, które pozwalają szyfrowanie w otwartym gnieździe.

en: The IMAP server is reporting that plain text logins are disabled.
pl: Serwer IMAP zgłasza, że logowanie w trybie tekstowym jest wyłączone.

en: Using CRAM-MD5 or DIGEST-MD5 authentication instead may work.
pl: Użycie uwierzytelniania CRAM-MD5 lub DIGEST-MD5 może zadziałać.

en: Bad request: %s
pl: Niewłaściwe zapytanie: %s

en: Unknown error: %s
pl: Nieznany błąd: %s

en: Read data:
pl: Odczytane dane:

note: * * Authentication can fail, if username/password is not correct * or used authentication method is not supported/allowed. Include * server message for verbose output.
en: Unknown user or password incorrect.
pl: Nieznany użytkownik lub błędne hasło.

en: ERROR: Could not append message to
pl: BŁĄD: Nie można dodać wiadomości do

en: Solution:
pl: Rozwiązanie:

en: Remove unneccessary messages from your folders. Start with your Trash folder.
pl: Usuń niepotrzebne wiadomości ze swoich folderów i zacznij używać foldera 'Trash'.

en: Invalid mailbox name: %s
pl: Niewłaściwa nazwa skrzynki pocztowej: %s

note: initialize/reset vars
en: (no subject)
pl: (brak tematu)

en: Unknown response from IMAP server:
pl: Nieznana odpowiedź od serwera IMAP:

en: The server couldn't find the message you requested.
pl: Serwer nie może znaleźć wiadomości, o którą pytasz.

en: Most probably your message list was out of date and the message has been moved away or deleted (perhaps by another program accessing the same mailbox).
pl: Twoja lista wiadomości jest najprawdopodobniej nieaktualna - wiadomość została przeniesiona albo skasowana (prawdopodobnie przez inny program mający dostęp do tej samej skrzynki).

en: Unknown date
pl: Nieznana data

en: This message is Flagged
pl: Wiadomość z etykietą

en: This message has attachments
pl: Wiadomość ta ma załączniki

en: This message is High Priority
pl: Ta wiadomość ma wysoki priorytet

en: This message is Low Priority
pl: Ta wiadomość ma niski priorytet

en: This message is Read
pl: Wiadomość ta jest przeczytana

en: This message is New
pl: Wwiadomość ta jest nowa

en:  & Deleted
pl:  & Usunięte

en:  & Answered
pl:  & Odpowiedziane

en: Thread sorting is not supported by your IMAP server.
pl: Serwer IMAP nie sortuje wątków.

en: IMAP server responded: %s
pl: Serwer IMAP odpowiedział: %s

en: Server-side sorting is not supported by your IMAP server.
pl: Serwer IMAP nie obsługuje sortowania wątków (server side).

en: THIS FOLDER IS EMPTY
pl: TEN FOLDER JEST PUSTY

en: Unthread View
pl: Podgląd bez łączenia w wątki

en: Thread View
pl: Podgląd z łączeniem w wątki

en: Expunge
pl: Wyczyść

en: Move Selected To
pl: Przenieś zaznaczone do

en: Transform Selected Messages
pl: Operacje na zaznaczonych wiadomościach

en: Move
pl: Przenieś

en: Flag
pl: Znacznik

en: Unflag
pl: Znieś znacznik

en: Read
pl: Przeczytane

en: Unread
pl: Nieprzeczytane

en: Viewing Messages: %s to %s (%s total)
pl: Wiadomości: %s do %s (ogółem %s)

en: Viewing Message: %s (%s total)
pl: Wiadomość: %s (ogółem %s)

en: The bodystructure provided by your IMAP server:
pl: Struktura wiadomości dostarczona sprzez twój serwer IMAP:

en: Body retrieval error. The reason for this is most probably that the message is malformed.
pl: Nie udało się odczytać wiadomości, najprawdopodobnie nieprawidłowa struktura wiadomości.

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Response:
pl: Odpowiedź:

en: Message:
pl: Wiadomość:

en: FETCH line:
pl: Pobierz (fetch):

en: Download
pl: Pobierz

en: Option Type '%s' Not Found
pl: Nie znaleziono opcji '%s'

en: Compose
pl: Nowa wiadomość

en: View message
pl: Podgląd wiadomości

en: Error creating directory %s.
pl: Błąd podczas tworzenia katalogu %s.

en: Could not create hashed directory structure!
pl: Nie powiodła się próba utworzenia struktury katalogów!

note: PHP upload was successful. NaSMail scripts can't move file to attachment directory
en: Can't move uploaded file to attachment directory.
pl: Pliku wczytanego na serwer nie można przenieść do katalogu załączników.

en: The uploaded file exceeds PHP upload_max_filesize limits.
pl: Plik wczytywany na serwer jest większy niż ograniczenie upload_max_filesize w PHP.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML.
pl: Wczytywany plik jest większy niż zalecenie MAX_FILE_SIZE w specyfikacji HTML.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
pl: Tylko fragment pliku wczytano na serwer.

en: No file was uploaded.
pl: Żaden plik nie został wczytany na serwer.

note: PHP 4.3.10+ and 5.0.3+ upload_tmp_dir is not configured error
en: Missing a temporary directory.
pl: Brak katalogu tymczasowego.

note: PHP 5.1.0+ upload error
en: Failed to write file to disk.
pl: Niepowodzenie przy zapisie pliku na dysk.

note: PHP 5.2.0+ upload error
en: File upload stopped by PHP extension.
pl: Wczytywanie pliku na serwer zatrzymane przez rozszerzenie PHP.

note: New PHP error
en: Unknown upload error (%s).
pl: Nieznany błąd przesyłu na serwer (%s).

en: Email delivery error
pl: Błąd dostarczenia poczty

note: we can get better error messsage only if we switch to php 4.3+ and proc_open().
en: Can't execute command '%s'.
pl: Nie można wykonać polecenia '%s'.

en: Secure SMTP (TLS) is enabled in configuration, but used PHP version does not support it.
pl: Bezpieczne SMTP (TLS) jest włączone w konfiguracji, ale używana wersja PHP tego nie wspiera.

en: Can't open SMTP stream.
pl: Nie można otworzyć potoku SMTP.

en: TLS session is already activated.
pl: Sesja TLS została już aktywowana.

note: check for starttls in ehlo response
en: SMTP STARTTLS is enabled in configuration, but used SMTP server does not support it
pl: SMTP STARTTLS jest włączone w konfiguracji, ale używany serwer SMTP tego nie wspiera

note: php install does not support stream_socket_enable_crypto() function
en: SMTP STARTTLS is enabled in configuration, but used PHP version does not support functions that allow to enable encryption on open socket.
pl: SMTP jest włączone w konfiguracji, ale używana wersja PHP nie wspiera funkcji, które pozwalają włączyć szyfrowanie w otwartym gnieździe.

en: Service not available, closing channel
pl: Usługa niedostępna, zamknięcie kanału

en: A password transition is needed
pl: Konieczne jest hasło transakcyjne

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
pl: Żądanej operacji na poczcie nie wykonano: skrzynka niedostępna

en: Requested action aborted: error in processing
pl: Żądaną operację zatrzymano: bląd przetwarzania

en: Requested action not taken: insufficient system storage
pl: Żadana operacja nie została wykonana: niewystarczające zasoby dyskowe

en: Temporary authentication failure
pl: Chwilowy błąd uwierzytelniania

en: Syntax error; command not recognized
pl: Błąd składni; nieznane polecenie

en: Syntax error in parameters or arguments
pl: Błąd składni parametrów lub argumentów

en: Command not implemented
pl: Polecenie nie jest zaimplementowane

en: Bad sequence of commands
pl: Niewłaściwa kolejność poleceń

en: Command parameter not implemented
pl: Parametr polecenia nie został zaimplementowany

en: Authentication required
pl: Wymagane uwierzytelenie

en: Authentication mechanism is too weak
pl: Sposób uwierzytelnienia jest zbyt słaby

en: Authentication failed
pl: Autoryzacja zakończona niepowodzeniem

en: Encryption required for requested authentication mechanism
pl: Dla żądanego mechanizmu uwierzytelniania wymagane jest szyfrowanie

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
pl: Żądanej operacji nie wykonano: skrzynka niedostępna

en: User not local; please try forwarding
pl: Nielokalny użytkownik; spróbuj zastosować 'forward'

en: Requested mail action aborted: exceeding storage allocation
pl: Żądana operacja na poczcie zatrzymana: przekroczenie allokacji zasobów

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
pl: Żądana operacja nie została wykonana: niedozwolona nazwa skrzynki

en: Transaction failed
pl: Transakcja nie powiodła się

en: Unknown response
pl: Nieznana odpowiedź

note: **************************************************** LOAD EACH GROUP OF OPTIONS INTO THE OPTIONS ARRAY. ** Load the General Options into the array **
en: General Message Composition
pl: Tworzenie wiadomości - ogólne

en: Width of Editor Window
pl: Szerokość okna edycyjnego

en: Height of Editor Window
pl: Wysokość okna edycyjnego

en: Location of Buttons when Composing
pl: Położenie przycisków w oknie edycji

en: Before headers
pl: Przed nagłówkiem

en: Between headers and message body
pl: Pomiędzy nagłówkiem a treścią

en: After message body
pl: Poniżej treści wiadomości

en: Addressbook Display Format
pl: Format wyświetlania książki adresowej

en: Javascript
pl: JavaScript

en: Enable Forward as Attachment
pl: Włącz opcję 'forward' jako załącznik

en: Include CCs when Forwarding Messages
pl: Dołączaj pole 'Kopia' przy 'przesyłaniu dalej' wiadomości

en: Include Me in CC when I Reply All
pl: Dodaj mój adres do pola 'Kopia', gdy odpowiadam wszystkim

en: Enable Mail Delivery Notification
pl: Włącz powiadamianie o dostarczonej poczcie

en: Compose Messages in New Window
pl: Edycja nowej wiadomości zawsze w nowym oknie

en: Width of Compose Window
pl: Szerokość okna nowej wiadomości

en: Height of Compose Window
pl: Wysokość okna nowej wiadomości

en: Prepend Signature before Reply/Forward Text
pl: Dodaj podpis przed tekstem Odpowiedz/Prześlij dalej

en: Prefix for Original Message when Replying
pl: Przedrostek linii cytowanej wiadomości

en: Cursor Position when Replying
pl: Pozycja kursora przy odpowiadaniu

en: To: field
pl: Pole 'Do:'

en: Focus in body
pl: W polu treści

en: Select body
pl: Zaznacz treść

en: No focus
pl: Nie ustawiaj

en: Address Book Email Prefix
pl: Prefiks książki adresowej

en: No Prefix
pl: Bez prefiksu

note: **************************************************** LOAD EACH GROUP OF OPTIONS INTO THE OPTIONS ARRAY. ** Load the General Options into the array **
en: General Display Options
pl: Ogólne ustawienia wyświetlania

note: Load the theme option.
en: Default theme
pl: Motyw domyślny

en: Theme
pl: Motyw

en: Custom Stylesheet
pl: Szablon użytkownika

en: Default Language
pl: Domyślny język

en: Language
pl: Język

en: Use Javascript
pl: Używaj JavaScriptu

en: Autodetect
pl: Autodetekcja

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Use Icons
pl: Używaj ikon

note: ** Load the General Options into the array **
en: Mailbox Display Options
pl: Ustawienia wyświetlania skrzynki pocztowej

en: Number of Messages per Page
pl: Liczba wiadomości na jednej stronie

en: Enable Alternating Row Colors
pl: Naprzemienne kolorowanie wierszy

en: Enable Page Selector
pl: Włącz selektor strony

en: Enable Message Flags
pl: Włącz etykiety wiadomości

en: Maximum Number of Pages to Show
pl: Maksymalna liczba wyświetlanych stron

en: Always Show Full Date
pl: Zawsze pokazuj pełną datę

en: Length of From/To Field (0 for full)
pl: Długość pola Od/Do (0 - pełne)

en: Length of Subject Field (0 for full)
pl: Długość pola Temat (0 - pełne)

note: ** Load the General Options into the array **
en: Message Display
pl: Ustawienia wyświetlania wiadomości

en: Wrap Incoming Text At
pl: Zawijaj wiersze wiadomości przychodzącej po

en: Show HTML Version by Default
pl: Domyślnie pokazuj wersję HTML

en: Enable Mailer Display
pl: Wyświetlaj nazwę programu pocztowego

en: Display Attached Images with Message
pl: Wyświetlaj obrazy załączone do wiadomości

en: Format of Attached and Downloaded Messages
pl: Format załączanych i ściąganych wiadomości

en: Enable Printer Friendly Clean Display
pl: Włącz wyświetlanie w trybie do druku

en: Sort by Received Date
pl: Sortuj według daty otrzymania

en: Enable Thread Sort by References Header
pl: Włącz sortowanie wątków według odnośników w nagłówku

note: **************************************************** LOAD EACH GROUP OF OPTIONS INTO THE OPTIONS ARRAY. ** Load the General Options into the array **
en: Special Folder Options
pl: Ustawienia folderów specjalnych

en: Folder Path
pl: Ścieżka do folderu

en: Do not use Trash
pl: nie używaj tej opcji

en: Trash Folder
pl: Folder wiadomości usuniętych (Trash)

en: Do not use Drafts
pl: nie używaj tej opcji

en: Draft Folder
pl: Folder wiadomości w wersji roboczej

en: Do not use Sent
pl: nie używaj tej opcji

en: Sent Folder
pl: Folder wiadomości wysłanych

note: ** Load the General Options into the array **
en: Folder List Options
pl: Właściwości listy folderów

en: Location of Folder List
pl: Położenie listy folderów

en: Left
pl: po lewej

en: Right
pl: po prawej

en: pixels
pl: pikseli

en: Width of Folder List
pl: Szerokość listy folderów

en: Seconds
pl: sekund

en: Auto Refresh Folder List
pl: Automatycznie odśwież listę folderów

en: Enable Unread Message Notification
pl: Włącz powiadamianie o nieprzeczytanej poczcie

en: No Notification
pl: nie

en: Only INBOX
pl: tylko INBOX

en: Only Special Folders
pl: Tylko foldery specjalne

en: Only INBOX and Normal Folders
pl: Tylko INBOX i zwykłe foldery

en: Unread Message Notification Type
pl: Typ powiadamiania o nieprzeczytanych wiadomościach

en: Only Unseen
pl: tylko nieprzeczytane

en: Unseen and Total
pl: nieprzeczytane i razem

en: Enable Collapsable Folders
pl: Włącz rozwijane foldery

en: Enable Cumulative Unread Message Notification
pl: Włącz raportowe powiadamianie o nieprzeczytanej poczcie

en: Show Clock on Folders Panel
pl: Pokaż zegar na panelu folderów

en: International date and time
pl: międzynarodowa data i czas

en: American date and time
pl: amerykańska data i czas

en: European date and time
pl: europejska data i czas

en: Show weekday and time
pl: dzień tygodnia i czas

en: Show time with seconds
pl: czas z sekundami

en: Show time
pl: czas

en: No Clock
pl: bez zegara

en: Hour Format
pl: Format godziny

en: 12-hour clock
pl: zegar 12-godzinny

en: 24-hour clock
pl: zegar 24-godzinny

en: Memory Search
pl: Przeszukiwanie pamięci

en: Disabled
pl: wyłączone

note: ** Load the General Options into the array **
en: Folder Selection Options
pl: Opcje wyboru folderów

en: Selection List Style
pl: Wybierz styl listy

en: Long:
pl: długi:

en: Folder
pl: folder

en: Subfolder
pl: podfolder

en: Indented:
pl: wcięcie:

en: Delimited:
pl: delimiter:

note: make sure that it is not INBOX
en: You can't select INBOX as Trash folder.
pl: Folder INBOX nie może pełnić funkcji Kosza (Trash).

note: **************************************************** LOAD EACH GROUP OF OPTIONS INTO THE OPTIONS ARRAY. ** Load the Contact Information Options into the array **
en: Name and Address Options
pl: Opcje adresu i nazwy

en: E-mail Address
pl: Adres e-mail

en: Edit Advanced Identities
pl: Edytuj zaawansowane właściwości tożsamości

en: (discards changes made on this form so far)
pl: (porzuć wprowadzone dotychczas zmiany w formularzu)

en: Multiple Identities
pl: Tożsamości wielokrotne

en: Same as server
pl: Podobnie jak na serwerze

en: Error opening timezone config, contact administrator.
pl: Błąd otwarcia pliku konfiguracyjnego 'timezone', skontaktuj się z administratorem.

en: Timezone Options
pl: Ustawienia strefy czasowej

en: Your current timezone
pl: Twoja strefa czasowa

note: ** Load the Reply Citation Options into the array **
en: Reply Citation Options
pl: Ustawienia cytowania

en: Reply Citation Style
pl: Styl dołączanych cytatów

en: No Citation
pl: bez cytowania

en: AUTHOR Wrote
pl: AUTOR napisał(a)

en: On DATE, AUTHOR Wrote
pl: Dnia DATA, AUTOR napisał(a)

en: Quote Who XML
pl: znacznik cytatu XML

en: User-Defined
pl: zdefiniowany przez użytkownika

en: User-Defined Citation Start
pl: Początek cytatu zdefiniowany przez użytkownika

en: User-Defined Citation End
pl: Zakończenie cytatu zdefiniowane przez użytkownika

note: ** Load the Signature Options into the array **
en: Signature Options
pl: Opcje podpisu

en: Use Signature
pl: Dołączaj podpis

en: Prefix Signature with '-- ' Line
pl: Poprzedzić podpis linią zawierającą znaki '-- '

en: NaSMail Web Setup
pl: Ustawienia www NaSMail

en: Interface is already configured. If you want to use this utility again, remove config.php file.
pl: Interfejs jest już skonfigurowany. Jeśli chcesz użyć tego narzędzia ponownie, to skasuj plik config.php.

en: List of administrators is already set.
pl: Lista administratorów jest już ustawiona.

en: Configuration directory is not writable. Make sure that webserver's user has write access rights on %s directory or use other configuration tools.
pl: Katalog konfiguracyjny jest niezapisywalny. Upewnij się, że użytkownik serwera www ma prawa zapisu do folderu %s albo użyj innych narzędzi konfiguracyjnych.

en: Safe mode is turned on in PHP configuration. It is strongly recommended to configure interface with other tools. Configuration files created with this script might be blocked, if safe mode restrictions are enabled.
pl: Tryb bezpieczny (safe mode) jest włączony w PHP. Zdecydowanie zalecamy konfigurowanie interfejsu innymi narzędziami. Pliki konfiguracyjne utworzone przy pomocy tego skryptu mogą być blokowane w wypadku włączenia ograniczeń trybu bezpiecznego.

en: Binc IMAP server
pl: Serwer IMAP Binc

en: Courier IMAP server
pl: Serwer IMAP Courier

en: Cyrus IMAP server
pl: Serwer IMAP Cyrus

note: * i18n: unixhierarchysep is Cyrus IMAP configuration option.
en: Cyrus IMAP server (unixhierarchysep:yes)
pl: Serwer Cyrus IMAP (unixhierarchysep:yes)

en: Dovecot Secure IMAP server
pl: Bezpieczny serwer IMAP Dovecot

en: Eudora Internet Mail Server
pl: Internetowy serwer pocztowy Eudora

en: Microsoft Exchange IMAP server
pl: Serwer IMAP Microsoft Exchange

en: Failsafe setup
pl: Ustawienia zabezpieczeń na wypadek awarii

en: hMailServer IMAP server
pl: Serwer IMAP hMailServer

en: Mercury/32 IMAP server
pl: Serwer IMAP Mercury/32

en: Other IMAP server
pl: Inny serwer IMAP

en: University of Washington's IMAP server
pl: Serwer IMAP Uniwersytetu w Waszyngtonie

note: Select preset
en: Select your IMAP server:
pl: Wybierz Twój serwer IMAP:

note: $domain = 'example.com';
en: Enter your default domain:
pl: Wprowadź swoją domyślną domenę:

note: $imapServerAddress = 'localhost';
en: Enter address of your IMAP server:
pl: Wprowadź adres serwera IMAP:

note: $imapPort = 143;
en: Enter port of your IMAP server:
pl: Wprowadź port Twojego serwera IMAP:

note: $imap_auth_mech = 'login';
en: Select IMAP authentication type:
pl: Wybierz typ uwierzytelania IMAP:

note: $use_imap_tls = 0;
en: Select IMAP connection type:
pl: Wybierz typ połączenie IMAP:

en: Plain text
pl: Zwykły tekst

en: Enable plugins
pl: Włącz wtyczki

note: webadmin name
en: Enter admin's login name:
pl: Wprowadź nazwę loginu administratora:

note: remote configuration tests
en: Allow remote configuration tests:
pl: Pozwól na zdalne testowanie konfiguracji:

en: Can't save configuration file.
pl: Nie można zapisać pliku konfiguracyjnego.

en: Can't save %s file.
pl: Nie można zapisać pliku %s.

note: i18n: %s tags are used to add html tags
en: Configuration is saved. %sTest your configuration%s.
pl: Konfiguracja została zapisana. %sPrzetestuj swoją konfigurację.%s

en: Save
pl: Zapisz

en: Address Book Take
pl: Pobierz książkę adresową

en: Try to verify addresses
pl: Spróbuj sprawdzić adres

en: Default
pl: Domyślny

en: Config File Version
pl: Wersja pliku konfiguracyjnego

en: NaSMail Version
pl: Wersja NaSMail

en: PHP Version
pl: Wersja PHP

note: --------------------------------------------------------
en: Organization Preferences
pl: Ustawienia organizacji

en: Organization Name
pl: Nazwa organizacji

en: Organization Logo
pl: Logo organizacji

en: Organization Logo Width
pl: Szerokość logo organizacji

en: Organization Logo Height
pl: Wysokość logo organizacji

en: Organization Title
pl: Tytuł organizacji

en: Signout Page
pl: Strona wylogowania

en: Provider Link URI
pl: Link do dostawcy

en: Provider Name
pl: Nazwa dostawcy

en: Top Frame
pl: Górna ramka

note: --------------------------------------------------------
en: Server Settings
pl: Ustawienia serwera

en: Mail Domain
pl: Domena pocztowa

en: IMAP Server Address
pl: Adres serwera IMAP

en: IMAP Server Port
pl: Port serwera IMAP

en: IMAP Server Type
pl: Typ serwera IMAP

en: Euroda Internet Mail Server
pl: Internetowy serwer pocztowy Euroda

en: Not one of the above servers
pl: Żaden z powyższych serwerów

en: IMAP Folder Delimiter
pl: Delimiter foldera IMAP

en: Use &quot;detect&quot; to auto-detect.
pl: Użyj &quot;detect&quot; celem autodetekcji.

en: IMAP Connection Security
pl: Bezpieczeństwo połączenia IMAP

en: Plain text connection
pl: Połączenie nieszyfrowane (zwykły tekst)

en: Secure IMAP (TLS) connection
pl: Bezpieczne połączenie IMAP (TLS)

en: IMAP STARTTLS connection
pl: Połączenie IMAP STARTTLS

en: TLS and STARTTLS options have special requirements. See documentation before you enable them.
pl: Opcje TLS and STARTTLS mają szczególne wymagania. Zajrzyj do dokumentacji przed ich włączeniem.

en: IMAP Authentication Type
pl: Typ uwierzytelania IMAP

en: Use Sendmail Binary
pl: Użyj binariów sendmaila

en: Choose &quot;no&quot; for SMTP
pl: Wybierz &quot;nie&quot; dla SMTP

en: Sendmail Path
pl: Ścieżka do programu sendmail

en: Sendmail Arguments
pl: Argumenty do programu sendmail

en: SMTP Server Address
pl: Adres serwera SMTP

en: SMTP Server Port
pl: Port serwera SMTP

en: SMTP Connection Security
pl: Bezpieczne połączenie SMTP

en: SMTP Authentication Type
pl: Typ uwierzytelniania SMTP

en: No SMTP auth
pl: Bez uwierzytelniania SMTP

en: Login (plain text)
pl: Login (zwykły tekst)

en: Custom SMTP AUTH username
pl: Nazwa użytkownika SMTP AUTH

en: Custom SMTP AUTH password
pl: Hasło SMTP AUTH

en: POP3 Before SMTP?
pl: Czy POP3 przed SMTP?

en: Header Encryption Key
pl: Klucz kodowania nagłówka

en: Invert Time
pl: Odwróć czas

note: --------------------------------------------------------
en: Folders Defaults
pl: Domyślne ustawienia folderów

en: Default Folder Prefix
pl: Domyślny prefiks folderów

en: Show Folder Prefix Option
pl: Pokaż opcje prefiksu folderów

en: By default, move to trash
pl: Domyślnie przenoś do Kosza (Trash)

en: By default, move to sent
pl: Domyślnie przenoś do wiadomości wysłanych (Sent)

en: By default, save as draft
pl: Domyślnie zapisz jako kopia robocza (Draft)

en: List Special Folders First
pl: Foldery specjalne na początku listy

en: Show Special Folders Color
pl: Wyróżniaj foldery specjalne kolorem

en: Auto Expunge
pl: Wyczyść automatycznie

en: Show 'Contain Sub.' Option
pl: Opcja pokaż 'zawartość podfolderów'

en: Auto Create Special Folders
pl: Automatycznie utwórz foldery specjalne

en: Auto delete folders
pl: Usuwaj foldery automatycznie

en: Hide Folder Subscription Options
pl: Ukryj opcje uwidoczniania folderów

en: Folder Names Are Case Sensitive
pl: Wielkość liter w nazwach folderów jest istotna

note: --------------------------------------------------------
en: General Options
pl: Ustawienia ogólne

en: Data Directory
pl: Katalog danych

en: Temp Directory
pl: Katalog tymczasowy

en: Use full paths or paths relative to config/ directory
pl: Użyj pełnej ścieżki lub relatywnej do katalogu config/

en: Hash Level
pl: Poziom Hash

en: Hash Disabled
pl: Hash wyłączony

en: Moderate
pl: Umiarkowany

en: Medium
pl: Średni

en: Usernames in Lowercase
pl: Nazwy użytkowników pisane małymi literami

en: Allow use of priority
pl: Zezwalaj na użycie priorytetów

en: Hide attributions
pl: Ukryj atrybuty

en: Enable use of delivery receipts
pl: Włącz możliwość otrzymywania potwierdzeń

en: Allow editing of identities
pl: Włącz możliwość edycji tożsamości

en: Allow editing of full name
pl: Włącz możliwość edycji nazwy

en: Remove username from headers
pl: Usuń nazwę użytkownika z nagłówków

en: Used only when identities can't be modified
pl: Używane tylko wtedy, gdy tożsamości nie mogą być zmodyfikowane

en: Use server-side sorting
pl: Użyj sortowania po stronie serwera

en: Use server-side thread sorting
pl: Użyj sortowania wątków po stronie serwera

en: Allow server charset search
pl: Pozwól na szukanie zestawu znaków serwera

en: UID support
pl: Wsparcie UID

en: PHP session name
pl: Nazwa sesji PHP

en: Location base
pl: Położenie bazy

note: --------------------------------------------------------
en: Message of the Day
pl: Wiadomość dnia

note: --------------------------------------------------------
en: Database
pl: Baza danych

en: Address book DSN
pl: DSN dla książki adresowej

en: Address book table
pl: Tabela książek adresowych

en: Preferences DSN
pl: Baza dla ustawień DSN

en: Preferences table
pl: Tabela ustawień

en: Preferences username field
pl: Pole ustawień nazwy użytkownika

en: Preferences key field
pl: Pole ustawień klucza

en: Preferences value field
pl: Pole ustawień wartości

en: Global address book DSN
pl: DSN dla ogólnej książki adresowej

en: Global address book table
pl: Tabela ogólnej książki adresowej

en: Allow writing into global address book
pl: Zezwalaj na zapis do ogólnej książki adresowej

en: Allow listing of global address book
pl: Zezwalaj na wyświetlanie ogólnej książki adresowej

note: ---- Interface settings ----
en: Interface settings
pl: Ustawienia interfejsu

en: Show alternative language names
pl: Pokaż alternatywne nazwy języka

en: Show frame border
pl: Pokaż granice ramek

en: Allow Remote Configuration Tests
pl: Pozwól na zdalne testowanie konfiguracji

en: Disable Cookies
pl: Wyłącz ciasteczka

note: ---- Settings of address books ----
en: Address Books
pl: Książki adresowe

en: Global address book file
pl: Plik ogólnej książki adresowej

en: Allowed address book line length
pl: Dozwolona długość linii w książce adresowej

note: --------------------------------------------------------
en: Themes
pl: Motywy

en: Style Sheet URL (css)
pl: Adres arkuszy stylów (css)

en: Configuration Administrator
pl: Panel administracyjny

en: Note: it is recommended that you configure your system using conf.pl, and not this plugin. conf.pl contains additional information regarding the purpose of variables and appropriate values, as well as additional verification steps.
pl: Uwaga: zaleca się skonfigurowanie systemu przy pomocy conf.pl oraz bez tej wtyczki. conf.pl zawiera dodatkowe informacje odnośnie użycia zmiennych i odpowiednich ich wartości, jak również dokonuje dodatkowej weryfikacji.

en: Run or consult conf.pl should you run into difficulty with your configuration.
pl: Uruchomienie conf.pl doprowadzi do problemów konfiguracyjnych.

en: Themes are not available in %s
pl: Motywy niedostępne w %s

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Plugin directory could not be found: %s
pl: Folder wtyczek nie został znaleziony: %s

en: Change Settings
pl: Zmień ustawienia

en: Test Configuration
pl: Sprawdź konfigurację

en: Config file can't be opened. Please check config.php.
pl: Nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego. Proszę sprawdzić plik config.php.

en: Administration
pl: Administracja

en: Submit a Bug Report
pl: Wyślij zgłoszenie błędu

en: Before you send your bug report, please make sure to check this checklist for any common problems.
pl: Przed wysłaniem raportu o błędzie upewnij się, że nie jest to już znany problem.

en: Make sure that you are running the most recent copy of %s. You are currently using version %s.
pl: Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji %s. Aktualnie używasz wersji %s.

en: Check to see if your bug is already listed in the %sBug Tracker%s. If it is, we already know about it and are trying to fix it.
pl: Sprawdź czy błąd (bug) jest już na liście %sBug Tracker.%s Jeśli jest, to wiemy juz o tym i próbujemy go usunąć.

en: Try to make sure that you can repeat it. If the bug happens sporatically, try to document what you did when it happened. If it always occurs when you view a specific message, keep that message around so maybe we can see it.
pl: Spróbuj upewnić się, iż możesz to powtórzyć. Jeśli błąd pojawia się sporadycznie, to spróbuj udokumentować co zrobiłeś kiedyś się to stało. Jeśli to występuje zawsze przy oglądaniu pewnej wiadomości, to zachowaj tę wiadomość, abyśmy mogli ją ewentualnie zobaczyć.

en: If there were warnings displayed above, try to resolve them yourself. Read the guides in the %s directory where NaSMail was installed.
pl: Jeśli powyżej zostały wyświetlone ostrzeżenia, to spróbuj rozwikłać je samodzielnie. Przeczytaj wskazówki w katalogu %s, gdzie NaSMail został zainstalowany.

en: Pressing the button below will start a mail message to the developers of NaSMail that will contain a lot of information about your system, your browser, how NaSMail is set up, and your IMAP server. It will also prompt you for information. Just fill out the sections at the top. If you like, you can scroll down in the message to see what else is being sent.
pl: Wciskając poniższy przycisk utworzysz wiadomość do programistów tworzących NaSMaila, która będzie zawierać mnóstwo informacji o Twoim komputerze, przeglądarce, ustawieniach NaSMaila i serwera IMAP. Ponadto będziesz pytany o dodatkowe informacje. Po prostu wypełnij pola w górnej części. Jeśli zechcesz, to możesz przewinąć w dół wiadomość i obejrzeć co będzie wysłane.

en: Please make sure to fill out as much information as you possibly can to give everyone a good chance of finding and removing the bug. Submitting your bug like this will not have it automatically added to the bug list, but someone who gets your message may add it for you.
pl: Upewnij się, że podałeś wyczerpujące informacje, które możesz powierzyć każdemu - to bardzo pomaga przy znajdywaniu i usuwaniu błędów. Wysłanie tego typu informacji o błędzie nie spowoduje automatycznego dopisania go do listy, ale ktoś kto otrzyma Twoją wiadomość może dodać go za Ciebie.

en: This bug involves:
pl: Ten błąd (bug) dotyczy:

en: the general program
pl: ogólny program

en: a specific plugin
pl: specyficznej wtyczki

en: Start Bug Report Form
pl: Rozpocznij formularz zgłoszenia błędu

en: Bug
pl: Błąd

en: Bug Reports
pl: Zgłoszenia błędów

en: Show button in toolbar
pl: Pokaż przycisk na pasku

en: Delete &amp; Prev
pl: Usuń i wstecz

en: Delete &amp; Next
pl: Usuń i dalej

en: Move to:
pl: Przenieś do:

en: Delete/Move/Next Buttons
pl: Usuń/Przenieś/Kolejne przyciski

en: Display at top
pl: Wyświetl u góry

en: Display move option at top
pl: Wyświetl opcje ruchu u góry

en: Display at bottom
pl: Wyświetl u dołu

en: Display move option at bottom
pl: Wyświetl opcje ruchu u dołu

en: Message Filters
pl: Filtry wiadomości

en: Filtering enables messages with different criteria to be automatically filtered into different folders for easier organization.
pl: Filtrowanie według różnych kryteriów umożliwia rozmieszczenie wiadomości w różnych folderach dla łatwiejszej obsługi.

en: SPAM Filters
pl: Filtry SPAMu

en: SPAM filters allow you to select from various DNS based blacklists to detect junk email in your INBOX and move it to another folder (like Trash).
pl: Filtry SPAMu, działające w oparciu o serwisy zawierające "czarne listy" pozwalają wykryć listy będące potencjalnym spamem i przenieść je do innego katalogu (np. Kosza)

en: WARNING! You must enter something to search for.
pl: UWAGA! Trzeba wpisać czego szukać.

en: WARNING! Header filters should be of the format &quot;Header: value&quot;
pl: UWAGA! Filtr nagłówka powinien zawierać: &quot;Header: value&quot;

en: Message Filtering
pl: Filtrowanie wiadomości

en: What to Scan:
pl: Co ma być skanowane:

en: All messages
pl: Wszystkie wiadomości

en: Only unread messages
pl: Tylko nieprzeczytane wiadomości

en: Match:
pl: Pasuje do:

en: Header
pl: Nagłówek

en: Contains:
pl: Zawiera:

en: If %s contains %s then move to %s
pl: Jeśli %s zawiera %s, przenieś do %s

en: Spam Filtering
pl: Filtrowanie spamu

en: Move spam to:
pl: Przenieś spam do:

en: Moving spam directly to the trash may not be a good idea at first, since messages from friends and mailing lists might accidentally be marked as spam. Whatever folder you set this to, make sure that it gets cleaned out periodically, so that you don't have an excessively large mailbox hanging around.
pl: Przenoszenie spamu do razu do kosza nie jest najlepszym pomysłem, jako że może się zdarzyć, że poczta od znajomych zostanie przypadkowo zaklasyfikowana jako spam. Niezależnie od tego, który folder wybierzesz, pamiętaj by go okresowo opróżniać. W przeciwnym wypadku Twoja skrzynka pocztowa może zostać przepełniona.

en: Unread messages only
pl: Tylko nieprzeczytane wiadomości

en: The more messages scanned, the longer it takes. It's recommended to scan unread messages only. If a change to the filters is made, it's recommended to set it to scan all messages, then go view the INBOX, then come back and set it to scan unread messages only. That way, the new spam filters will be applied and even the spam you didn't catch with the old filters will be scanned.
pl: Im więcej wiadomości jest skanowanych, tym więcej czasu to zabiera. Sugerowanym rozwiązaniem jest skanowanie wyłącznie nowych wiadomości. Jeśli zmienisz ustawienia filtrów, możesz ustawić skanowanie wszystkich wiadomości, a następnie przejść do skrzynki odbiorczej. W ten sposób nowe ustawienia filtrów zostaną zastosowane do wiadomości, które nie zostały wcześniej odfiltrowane. Na koniec można na powrót ustawić skanowanie wyłącznie nowych wiadomości.

en: Show fortunes at top of mailbox
pl: Pokaż fortunes w górnej części skrzynki

en: %s is not found.
pl: Nie znaleziono %s.

en: Today's Fortune
pl: Dzisiejszy Fortune

en: Plugin is disabled.
pl: Wtyczka jest wyłączona.

en: IMAP server information
pl: Informacja serwera IMAP

en: This will send a message to %s requesting help for this list. You will receive an emailed response at the address below.
pl: Na listę %s zostanie wysłana wiadomość z prośbą o informacje pomocy. Odpowiedź zostanie przesłana na poniższy adres.

en: This will send a message to %s requesting that you will be subscribed to this list. You will be subscribed with the address below.
pl: Zostanie wysłana wiadomość z żądaniem subskrypcji na listę %s. Zostaniesz zapisany na listę przez poniższy adres.

en: This will send a message to %s requesting that you will be unsubscribed from this list. It will try to unsubscribe the adress below.
pl: Zostanie wysłana wiadomość z żądaniem anulowania subskrypcji listę na %s. Z listy zostanie wypisany poniższy adres.

en: Unknown action: %s
pl: Nieznana akcja: %s

en: Mailinglist
pl: Lista dyskusyjna

en: Send Mail
pl: Wyślij wiadomość

note: * * Array of commands we can deal with from the header. The Reply option * is added later because we generate it using the Post information.
en: Post to List
pl: Napisz wiadomość na listę

en: Reply to List
pl: Odpowiedz na listę

en: Subscribe
pl: Udostępnij

en: Unsubscribe
pl: Ukryj

en: List Archives
pl: Archiwa listy

en: Contact Listowner
pl: Skontaktuj się z właścicielem listy

en: Mailing List
pl: Lista dyskusyjna

en: Message Details
pl: Właściwości wiadomości

en: Entity
pl: Encja

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: RFC822 Message body
pl: Treść wiadomości formatu RFC822

en: Close Window
pl: Zamknij okno

en: Save Message
pl: Zapisz wiadomość

en: View Message details
pl: Podgląd szczegółów wiadomości

note: Load the Sent Subfolder Options into an array.
en: Sent Subfolders Options
pl: Opcje podfolderów folderu 'wysłane'

en: Use Sent Subfolders
pl: Używaj podfolderów folderu 'wysłane'

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: Quarterly
pl: Kwartalnie

en: Yearly
pl: Rocznie

en: Base Sent Folder
pl: Podstawowy folder 'wysłane'

en: Dark Grey
pl: Ciemnoszary

en: Powder Blue
pl: Ciemnoniebieski

en: Purple
pl: purpurowy

en: Simple Green
pl: Jasnozielony

en: Standard theme
pl: Motyw standardowy

en: Turquoise
pl: turkusowy

note: * * independent_strings.php * Copyright (c) 1999-2006 The SquirrelMail Project Team * Copyright (c) 2006-2007 The NaSMail Project * Licensed under the GNU GPL. For full terms see the file COPYING. * The purpose of this module is to store translation strings that * are not into the code. For example 
en: Delivery error report
pl: Raport błędu dostarczenia poczty

en: Undelivered Message Headers
pl: Nagłówki niedostarczonych wiadomości

note: The string for unsafe images
en: This image has been removed for security reasons
pl: Ten obraz został usunięty ze względu na bezpieczeństwo
